Aleksandra Makowska

Pomysłodawca i założycielka Akademii. Instruktorka pływania Polskiej Akademi Pływania w Warszawie. Od 10 roku życia trenuje pływanie, na swoim koncie ma mistrzostwa Śląska, zawody szczebla wojewódzkiego oraz Mistrzostwa Polski. Na studiach uczęszczała do Akademickiego Związku Sportowego. Aktywnie bierze udział w różnych Konferencjach związanych ze sportem, odżywianiem i psychologią sportu. Swoje kompetencje nabywała w Polskiej Akademii Sportu w Warszawie oraz przez wieloletnie treningi w Zawodowej Sekcji pływackiej RMKS Rybnik.

Sport to nie tylko jej hobby, pasja – to sposób i styl życia. Z zamiłowania amatorka jeździectwa, crossfitu oraz pasjonatka wyzwań! Niedawno postanowiła spróbować swoich sił w triathlonie. W jej zainteresowaniach pozasportowych leży Public Relations. Wychodzi z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko to kwestia czasu

+ 0 osób
nauczyliśmy pływać
0 lat
doświadczenia
0 baseny
na których prowadzimy zajęcia

Galeria

Zajęcia na basenie
Zawody
Zajęcia dla 5-7 latków

Każdy uczestnik otrzymuje
dostateczną uwagę instruktora

Nauka w grupie to jedna z najskuteczniejszych form nauki nowych kompetencji. Dlaczego? To proste. Obserwując osoby na podobnym poziomie zaawansowania i przyswajania nowych umiejętności, łatwiej pociągnąć obszary do poprawy. Ważnym aspektem jest również wzajemna motywacja i zrozumienie. Samemu czasami trudniej zmotywować się do powtarzania zalecanych ćwiczeń, w mini-grupie nie ma tego problemu, ponieważ inni uczestnicy są najlepszym powodem do konsekwencji podjętej decyzji. Nasza oferta skupia się na formule tzw. mini-grup, czyli grupy liczące nie więcej niż 4 osób na jednych zajęciach. Pozwala to na zachowanie pełnego skupienia instruktora na każdym uczestniku oraz urozmaicenie zadań w parach, które zwiększają skuteczność uczenia. 

Metoda ta jest skuteczna dla osób w każdym wieku. Sprawdza się u dzieci, które podpatrując siebie nawzajem, więcej wyciągają z każdej lekcji, a dodatkowo mają możliwość zdrowego współzawodnictwa ze sobą. Wśród dorosłych z kolei towarzyszy pełne zrozumienie, że są również inne osoby dorosłe, które nie zdążyły nauczyć się pływać w latach młodości i nie ma w tym nic dziwnego, a tym bardziej wstydliwego. Mini-grupy są dobierane przede wszystkim na poziom zaawansowania i cele które dany uczestnik chce osiągnąć. Stosujemy inny program nauczania dla osób które zwalczają tzw. hydrofobię i mają do przepracowania coś więcej niż tylko poznanie technik pływania oraz inny program dla osób chcący dopracować swoje umiejętności w wodzie. Przede wszystkim w naszej Akademii Pływaków stosujemy dewizę, że nigdy nie jest za późno by zacząć. Pokusimy się również o stwierdzenie, że nie ma lepszej metody przyswajania umiejętności nauki pływania, niż nauka w grupie. Gwarantujemy zadowalające efekty, przemiłą atmosferę, motywację i zrozumienie.