Kategorie
Poradnik

Od czego zacząć naukę pływania? Chcesz nauczyć się pływać – zapisz się na zajęcia, idź na basen! To najprostsze co można zrobić. Chcesz zacząć biegać? – wyjdź z domu i zacznij biec. Wszystko zaczyna się od CHĘCI!

Z kolei patrząc od strony technicznej oceniam najpierw wyporność i umiejętności zachowywania się w wodzie tzw. „czucie wody”.  Najlepiej jednak zacząć od nauki pływania na piersiach czyli kraulem (styl dowolny) oraz nauki pływania na plecach (styl grzbietowy).

Zacznijmy jednak od początku.. aby nauczyć się pływać, musisz nauczyć się ”chwytać” i ”odpychać” wodę.  W jaki sposób ”chwytamy” wodę? To proste! Połóż rękę na wodzie (jeżeli ćwiczysz w basenie) lub na biurku w taki sposób aby dłoń była skierowana do wewnątrz z palcami złączonymi,  łokieć z kolei skierowany w górę. (kąt nachylenia między przedramieniem a łokciem ok 60°). Przesuwamy dłoń w kierunku bioder, ale na wysokości pasa (gdy w tym momencie się zatrzymamy nasza dłoń wraz z przedramieniem i łokciem powinna być ułożona jak przy trzymaniu rąk podczas tańczenia krakowiaka J  ). Następnie przesuwamy dłoń do tyłu, aż do wyprostowania łokcia Trzeba i w ostatniej wazie przekładamy rękę nad wodę do pozycji pierwszej ułożenia dłoni. Należy wyćwiczyć ten ruch, ponieważ przyda się on w każdym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930