Kategorie
Poradnik

Wybór stroju kąpielowego może wydawać się sprawą błahą, ale tak naprawdę od niego zależy nasze poczucie komfortu w basenie. Czując się niekomfortowo, nie będziesz w stanie swobodnie pływać. Jak zatem wybrać odpowiedni strój kąpielowy?

Strój kąpielowy dla kobiet

Podczas kupowania damskiego kostiumu na basen, staniesz przed wyborem: strój jedno- czy dwuczęściowy? Na wielu krytych pływalniach obowiązuje strój sportowy, zatem nie powinnaś wybierać kostiumu dwuczęściowego (bikini). Wybierz kostium, który będzie odpowiednio zabudowany, będzie ściśle przylegał do ciała i nie będzie prześwitywał, byś miała pełną swobodę ruchów. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonany został kostium. Najczęściej wykorzystywane są: poliester, poliamid, lycra, elastan. Pamiętaj, że basenowa woda zawiera chlor, a więc Twój strój do pływania powinien mieć zwiększoną chloroodporność.

Strój kąpielowy dla mężczyzn

W przypadku męskiego stroju do pływania większość pływalni nakazuje, by były to kąpielówki lub spodenki bez kieszeni (aby do wody nie dostały się przedmioty, których właściciel zapomniał wyjąć z kieszeni przed wejściem do wody), dobrze przylegające do ciała. Panowie również powinni zadbać, by ich spodenki kąpielowe były elastyczne i chloroodporne.

Stroje kąpielowe kupione? W takim razie zapraszamy na zajęcia z pływania w naszej Akademii Pływaków! Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031