Kategorie
Poradnik

Lęk przed pływaniem to dosyć często spotykany problem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Nie jest to jednak przeszkoda niemożliwa do pokonania. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można nauczyć się pływać bez strachu. Przeczytaj nasz tekst i poznaj kilka z nich! 

Poznaj przyczyny swojego strachu

Pierwszym krokiem w pokonywaniu lęku przed pływaniem jest zrozumienie, jakie są jego przyczyny. Może to być obawa przed zanurzeniem głowy pod wodą, niechęć przed głęboką wodą lub strach przed utonięciem. Po zidentyfikowaniu źródła lęku można je lepiej przezwyciężyć. 

Naucz się podstawowych technik pływania

Kolejnym krokiem jest nauczenie się podstawowych technik pływania. Można uczęszczać na grupowe lekcje pływania lub skorzystać z porad indywidualnego instruktora. Dzięki regularnym ćwiczeniom można zdobyć pewność siebie i zyskać więcej zaufania do swoich umiejętności. 

Bądź pozytywny/a

Ważne jest także, aby przyjmować pozytywne nastawienie i unikać myśli, które mogą wywoływać lęk. Warto pamiętać, że na pływalniach obecni są ratownicy, którzy dbają o bezpieczeństwo pływających.

Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, możesz przekonać się do nauki pływania i znaleźć przyjemność w tej aktywności.

Chcesz pokonać swój lęk przed wodą i zacząć pływać? Zapisz się na zajęcia z pływania w Akademii Pływaków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031