Kategorie
Poradnik

Zasady na basenie funkcjonują po to, by unikać nieporozumień oraz uczynić korzystanie z pływalni przyjemnym i bezpiecznym dla wszystkich uczestników. Poznaj więc zasady panujące na basenie!

1.  Wybierz odpowiedni tor

Na wielu pływalniach tory są oznaczone zgodnie z przeznaczeniem, np. nauka pływania dla dzieci czy pływanie sportowe. Zazwyczaj tory, na których odbywają się zajęcia z pływania, to te najbardziej zewnętrzne, obok nich znajdują się tory do pływania rekreacyjnego, a w środku – te do pływania sportowego dla najbardziej zaawansowanych.

2.  Pływaj bezpiecznie

Na pływalniach obowiązuje ruch prawostronny – środek toru wyznacza linia na dnie basenu. Gdy przed Tobą płynie inna osoba, zachowaj kilka metrów odległości. Jeśli chcesz się zatrzymać, nie rób tego na środku toru – dokończ długość i zatrzymaj się po prawej stronie, by inne osoby wciąż mogły kontynuować pływanie. Wyprzedzaj zawsze z lewej strony i rób to z dużą ostrożnością.

3.  Nie zabieraj sprzętu z brzegu basenu

Sprzęt (deski, płetwy, makarony itp.) leżący na brzegu basenu może być używany przez inne osoby (tylko chwilowo odłożony) lub może nie być własnością pływalni. Jeśli chcesz pływać ze sprzętem, weź go z wyznaczonego miejsca, a po skończonym pływaniu odnieś z powrotem.

4.  Nie skacz do wody bez zezwolenia

Wchodząc do basenu, najpierw usiądź na chwilę na jego brzegu – pozwoli to innym pływającym Cię zauważyć i uniknąć przypadkowego zderzenia. Jeśli chcesz poćwiczyć skoki ze słupka, upewnij się, że możesz to robić, pytając o zgodę ratownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728